Emeklilere 10.000 TL Kurban Bayramı ikramiyesi, ne zaman hesaplara yatacak

Emekliler seçim öncesinde seyyanen bir artış bekliyorlardı. Fakat bu gerçekleşmedi. Dahası Ramazan Bayramı ikramiyesi için de 5.000 TL’lik bir ikramiye beklentisi vardı. Lakin bu da olmadı. Peki emekliler için Kurban Bayramı ikramiyesinde bir sürpriz olacak mı?

Malum seçim öncesinde emekli maaşlarına seyyanen bir zam geleceği sıkça dillendiriliyordu. Fakat bu zam Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten onay alamadı.

En düşük emekli maaşının 10.000 TL’de takılıp kalması, pek çok emekliyi ekonomiye karşı zor durumda bıraktı. Peki Kurban Bayramı’nda yatacak olan ikramiye emeklilerin rahat nefes almasını sağlayacak mı?

Bilindiği üzere yakın bir gelecekte yeni bir seçim olmayacak. Ne yazık ki Türkiye’de seçim olmadan emekli ya da asgari ücretlinin gündeme gelmesine çok alışık değiliz.

Dahası Mart öncesinde seçim olmasına rağmen emekli maaşlarında bir iyileştirme yapılmamış, sadece promosyon ücretlerinde bir düzenleme yapılmıştı.

Fakat önümüzdeki Kurban Bayramı emekli için güzel bir sürprizle birlikte gelebilir.

Kurban Bayramı ikramiyesine dair şu sıralar kulislerde iki farklı dedikodu dolaşıyor.

Birincisi, son seçimden zaferle ayrılan CHP’nin meclise emekli Kurban Bayramı ikramiyesinin 10.000 TL olmasına dair bir önerge sunacağı yönünde.

Eğer bu kabul edilirse, emekli ikramiyeleri Kurban Bayramı’ndan hemen önce 10.000 TL olarak hesaplara geçecek.

İkincisi ise hükümetin emeklilerin gönlünü kazanmak için Kurban Bayramı emekli ikramiyesini 5.000 TL yapacağı yönünde.

Elbette iki söylemin önünde de Mehmet Şimşek gibi bir gerçek duruyor. Muhtemelen Maliye’nin başındaki isim olan Şimşek bu iki önergeye de kapıyı kapatabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir